Stan po całkowitej rekonstrukcji szczęki i żuchwy

Witam Jestem po całkowitej rekonstrukcji szczęki i żuchwy operacja nazywa się bimax. Choruje na dysplazję endodermalną. zabieg miałam miesiąc temu. Lekarz kazał mi iść na rehabilitację lecz nie mogę takiego specjalisty znaleźć. Więc mam pytanie jakie ćwiczenia muszę wykonywać abym mogła otworzyć buzię jak zdrowy człowiek ?

Dzień dobry. W zasadzie każdy fizjoterapeuta powinien mieć pojęcie o rehabilitacji żuchwy i mięśni twarzy. Oczywiście są rehabilitanci, którzy się w tym specjalizują. Może Pani poszukać również fizjoterapeutów, którzy zajęli się osteopatią i terapią manualną. W tych dziedzinach głowa, żuchwa i ich ruchomość mają ogromne znaczenie. Trzeba jednak pamiętać, że leczenie terapią manualną nie należy do zabiegów refundowanych przez NFZ. Trudno mi polecić jakieś ćwiczenia ponieważ bez manualnego badania trudno stwierdzić na jakim etapie rekonwalescencji Pani jest w tej chwili. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz