Rehabilitacja po operacji skoliozy idiopatycznej w odcinku piersiowym ze wstawieniem implantu

Witam! 6 miesięcy temu miałam operację skoliozy idiopatycznej w odcinku piersiowym ze wstawieniem implantu wraz z śróbami. jaka rehabilitacja jest wskazana a jaka nie po takim zabiegu? czy fizykoterapeuta może zastosować terapię manualną i czy ona nie będzie przeszkadzała temu implantowi?

Jeśli implant wstawiono w celu stabilizacji kręgosłupa to terapia manualna (w znaczeniu mobilizacje i manipulacje) tego odcinka mija się z celem. Fizjoterapeuta może jednak zastosować elementy terapii manualnej jeśli jest ku temu wskazanie i ma sprecyzowany cel swoich działań. W celu ustalenia jaka fizjoterapia jest wskazana, a jaka nie, należy udać się do terapeuty, który będzie mógł Panią zbadać - bez tego nie ma możliwości odpowiedniego doboru ćwiczeń.