Stan po przebytym złamaniu trzonu L1

Luty 2014 upadek 5-7m. Rentgen - brak złamań. Ból utrzymuje się do lipca 2014. Rezonans: Stan po przebytym złamaniu trzonu L1 z przebudową str. beczkowej w obsz. przednim i nadłamaniem blaszki granicznej gornej. Trzon L2 wykazuje stan po przebytym złamaniu - w większym nasileniu od L1 - z przebudową str beczkowej trzonu, zmniejszeniem jego wysokości w obszarze przednim, ze złamaniem blaszkigranicznej górnej oraz obrzęk szpiku kostnego. S1 i S2 torbiele okołokorzeniowe - 10mm i 11mm. Co robić?

Szanowany Panie, po blisko 6miesiącach od urazu opisane złamania są najpewniej zrośnięte podczas przebudowy kostnej. W wykonanym bezpośrednio po urazie RTG złamania mogły być niewidoczne w przypadku braku pzremieszczeń. Nic nie pisze Pan na temat dolegliwości oraz dotychczasowego leczenia. Obecnie, jeżeli nie ma Pan dolegliwości powinien Pan wdrożyć postępowanie rehabilitacyjne, którego celem będzie rozbudowa "gorsetu mięśniowego" mięśni przykręgosłupowych. Rodzaj zastosowanych zabiegów rehabilitacyjnych (głównie z zakresu kinezyterapii) powinien Pan skonsultować z ortopedą przed ich wdrożeniem (głowne znaczenie ma Pana obecny stan kliniczny: ruchomośc kregosłupa, obecnośc lub brak doelglwiości bólowych, przyjmowane leki itp).
Pozdrawiam i...proszę się nie martwić !