Stan po radioterapii z powodu polipów krtani

Panie Doktorze, moja mama dwa lata temu miała radioterapię. Miała na krtani polipy, z których powstał rak płaskonabłonkowy. Po radioterapii jeździła cały czas na wizyty kontrolne. W tym roku, w maju, miała laserową operację zwiadowczą (nie wiem czy można to rak nazwać), wycięto jej fragment do badań w celu sprawdzenia czy rak się nie odnawia. Lekarz powiedział, że na obecną chwilę nic się nie dzieje. Mamie doskwiera silna suchość w gardle i zaniki głosu. Jak można temu zaradzić?

Dobrze poinformować o tym swojego prowadzącego, laryngolog też może pomóc. Stosowanie preparatów nawilżających może zmniejszyć dolegliwości. Odpowiednia wilgotność w pomieszczeniu, gdzie przebywa mama, pokarmy niedrażniące to pierwsze i najłatwiejsze sposoby. Proszę porozmawiać z laryngologiem.