Stan po udarze niedokrwiennym a stres

Witam serdecznie.pisalam juz do państwa i ponownie proszę o pomoc.mam 45lat.rok temu przeszlam udar niedokrwienny.mampytanie czy cciągły stres może się przyczynić w jakimś stopniu do ponownego udaru.czekam na odpowiedz,to dla mnie bardzo ważne.dziękuje za pomoc.beata

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, sam stres nie jest powodem wystąpienia udaru niedokrwiennego ale już np podwyższone ciśnienie tętnicze może predysponować. Pozdrawiam

Witam. Tak. Najważniejszą sprawą jest rozwiązanie problemu, bo w ten sposób niweluje się cierpienie spowodowane stresem. Proponuję jak najszybszy kontakt z psychoanalitykiem terapeutą. Powodzenia w pracy nad sobą

Witam

Po przebytym udarze niezwykle ważne jest prowadzenie higienicznego trybu życia, aby uniknąć kolejnych incydentów. Należy dbać o odpowiednią dietę, ruch na świeżym powietrzu a także unikać stresu.
Sam stres nie musi wywołać kolejnego udaru, ale nałożenie się kilku szkodliwych czynników przyczynić się do wystąpienia choroby.
Proszę dbać o siebie.

Pozdrawiam
Joanna Gałczynska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl