Stan po zabiegu i weryfikacja histopatologiczna

Jestem po zabiegu weryfik .h-p z powodu ASCUS i AGUS. Cytologia grupa II/III. Po kolposkopii bez cech dysplazji, obecnie stan badania histop. przewlekły stan zapalny. Fragmenta parva endocervics cum inflammatione chronica,oedemate interstitii et metaplasia squamosa focale.Fragmenta parva partis vaginalis cervicis uteri et endocervicis cum inflammatione chronica.Cruores sanguinis.Lekarz zalecił cytologię za 1,5 roku, bez leczenia przeciwzapalnego??Czego nie potrafię zrozumieć.

Piotr Pilarski

Na razie postępowanie jest wyczekujące. Zmiany które Pani posiada najprawdopodobniej same ustąpią, nie jest w takim wypadku stosowane żadne leczenie. Konieczna jest kontrola czy zmiany się cofają czy postępują dlatego zalecona cytologia.

Pozdrawiam.