Stan po zakrzepicy lewej nogi oraz ostroga

Witam, jestem po zakrzepicy lewej nogi dwa lata.mam stwierdzona trombofolie heterozygottyczna mutacja czynnika 5 leiden. Ostatnio okazalo sie ze mam ostroge w lewej nodze i lordoze odcinka szyjnego.dostalam skietowanie na rehabilitacje: masaz klasyczny i sollux na szyje oeaz ultradzwieki na noge i pytanie brzmi czy moge na nie isc. Mialam trzy skrzepy w pachwinie udzie i podkolananej na tej nodze i czy rozgrzewanie jest wskazane. Albo moze hest inny sposob na ostroge niz tylko naswietlanie.

Droga Pani, każdy powinien mieć lordozę w odcinku szyjnym kręgosłupa, taka lordoza może być spłycona lub pogłębiona - masaż i sollux nie wystarczą, należy dobrać odpowiednie ćwiczenia i być może przyda się jeszcze terapia manualna (do oceny przez fizjoterapeutę)
Zakrzepowe zapalenie żył czy zaburzone krzepnięcie krwi jest ogólnym przeciwwskazaniem do ultradźwięków (nie jest to żadne naświetlanie tylko mechaniczny zabieg). Radzę udać się do lekarza, który zajmował się Pani skrzepami, na konsultację. To co do tego czasu może Pani zrobić to smarowanie całej podeszwy stopy żelem przeciwzapalnym i wkładki odciążające pod piętę. Pomocnym zabiegiem może okazać się laser wysokoenergetyczny - o ile nie ma Pani innych chorób, fizjoterapeuta przed wykonaniem zabiegu powinien przeprowadzić wywiad.