Silne bóle kręgosłupa promieniujące do lewej nogi

Witam, mam 36 lat od ponad miesiąca cierpię na silne bóle kręgosłujpa z promieniowaniem do lewej nogi. Rezonans magnetyczny wykazał dużą 18x8mm tylną przepuklinę kręgosłupa l5-s1, która modeluje miejsce odejścia korzeni s1 z worka oponowego. Mimo zabiegów fizykoterapii i zajęć z fizjoterapeutą bół wcale nie ustępuje. Chciałbym zapytać Państwa, co można jeszcze zrobić, czego spróbować by póki co unikną operacji. Kazda odpowiedź, każda rada będzie dla mnie bardzo cenna i za każdą z góry dziękuję.

Witam,
operacja to całkowita ostateczność i lepiej nawet o tym nie myśleć w tak młodym wieku. Warto poszukać dobrego terapeutę pracującego metodą McKenziego. Z doświadczenia wiem, że przynosi dobre rezultaty. Mam nadzieję, że sprawdzi się w Pani przypadku.
Pozdrawiam

Witam,
czy jest jakakolwiek pozycja, która zmniejsza lub znosi ból?lub powoduje, że ból wraca z nogi do kręgosłupa?jezeli jest taki ruch lub pozycja, proszę jak najczęściej przyjmować tą pozycję. Z zabiegów polecam terapię wysokotonową aparatem Wadit - zabieg ok 40-45 min, stymuluje ukł nerwowy i mięśniowy, odżywia dyski. Dodatkowo terapia manualna, kinesiotaping aby ustabilizować ten poziom kręgosłupa. Odpowiednio prowadzone ćwiczenia. Dobrym objawem jest gdy ból cofa się z nogi do kręgosłupa, możę mocniej boleć w kręgosłupie ale ważne jest aby ból zszedł z nogi.Złym objawem jest gdy ból zaczyna promieniować do kończyny. Jeżeli nie ma pozycji, która daje ulgę, są objawy neurologiczne - opadająca stopa, osłabienie mięśni, zaburzenia czucia w kończynie, zaniki mięśniowe - jest to wskazanie do operacji.
Pozdrawiam