Stan zapalny a chirurgiczne usuwanie zębów

Witam. Mam do chirurgicznego wyrwania lewą, dolną 8. Natomiast okazało się, że w leczonej kanałowo rok temu 6 jest stan zapalny. Stomatolog mówi, że przeleczy mi jeszcze raz 6. Chirurg mówi, żeby ją wyrwać, a wtedy 7 i 8 się przemieszczą więc nie będzie może potrzeby wyrywania 8. Ortodonta twierdzi, że zęby trzonowe się nię przemieszczą, ewentualnie o kilka mm za pomocą aparatu, jednak nie ma w tym większego sensu. Dodam, że chciałabym jak najszybciej pozbyć się tej 8, gdyż sprawia mi ból.

jak wiem, zeby trzonowe u dorosłej osoby ciężko przemieścic w bloku do przodu, szczególnie ostatni ząb czyli rzeczoną ósemkę. Dlaczego ósemka boli? nie podaje Pani tej danej! Jeżeli trzeba ją usunąć to usunąć i leczyć ząb 36, po czym odbudować protetycznie. Jak zajdzie potrzeba usunięcia 36, mozna na to miejsce wprowadzic implant

Ortodonta ma rację .Jeżeli jest szansa na wyleczenie 6 ( proszę zwrócić się najlepiej do endodonty) to zdecydowanie proszę leczyć 6 i usunąć 8.
Zabieg ekstrakcji 8 może być zrobiony bez wcześniejszego leczenia 6 o ile zmiany zapalne nie mają charakteru ostrego i wytwórczego.