Staram się o dziecko - jakie badania wykonać?

Witam serdecznie, Mam 34 lata i jeszcze nigdy nie byłam w ciąży. Jakie badania by mi pan polecił w celu zbadania, że nie ma żadnego problemu abym mogła zajść w ciążę? Pozdrawiam, Agnieszka z Poznania
34 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Fakt, że w wieku 34 lat nie była Pani dotąd w ciąży, nie jest niczym zaskakującym. Jeżeli jednak stara się Pani o dziecko od 12 miesięcy współżyjąc regularnie 2-3 razy w tygodniu to należy zgłosić się do swojego lekarza ginekologa w celu wykonania całego panelu badań.
Nie odpowiem Pani jakie badania powinna Pani zrobić w pierwszej kolejności. Pani lekarz po zbadaniu Pani zleci cały plan diagnostyczny i skieruje na odpowiednie badania laboratoryjne, być może także obrazowe.
Pozdrawiam