Starania o dziecko a aktywność fizyczna

Uprawiam intensywnie sport (przede wszystkim bieganie, poza tym wspinaczka). Staramy się z mężem o dziecko. Znalazłam informację o tym, że warto ograniczyć aktywność fizyczną w okresie implementacji zarodka, która następuje nie wcześniej niż 4 dni po zapłodnieniu, a najczęściej 7-8 dni po. Czy zatem w te pierwsze kilka dni po owulacji mogę jeszcze swobodnie trenować i startować w zawodach? W tym miesiącu zawody wypadną mi najprawdopodobniej dzień po owulacji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani!

Rzeczywiście warto ograniczyć aktywność fizyczną w okresie implantacji zarodka- o ile wie Pani dokładnie kiedy występuje owulacja może Pani dopasować swoją aktywność fizyczną do cyklu.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka