Czy w trakcie starań o dziecko można biegać?

Dzień dobry, czy w trakcie starań o dziecko można biegać czy też ten rodzaj aktywności fizycznej może utrudniać implantację zarodka, bądź w inny sposób utrudniac zajście w ciążę? Chodzi o umiarkowaną aktywność np. bieganie dystansów 5km. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry,

bieganie nie powinno utrudnić zajścia w ciążę, aczkolwiek jeżeli mają Państwo świadomość starania się dokładnie w tym czasie o potomstwo to można bieganie zamienić ćwiczeniami np. z zakresu gimnastyki.

Pozdrawiam