Starania o dziecko a ruchliwość plemników

Dwa razy robiliśmy badanie nasienia, pierwszy otrzymany wynik był gorszy od obecnego (ruchliwość), ale i tak ilość plemników prawidłowych jest poniżej normy (3%). Jestem już po dwóch monitoringach cyklu (wszystko dobrze), zastrzykach w brzuch na pęknięcie pęcherzyka oraz braniu tabletek przez i po owulacji. Czy w tej sytuacji kolejny monitoring z lekami jest zasadny? Hormony w normie, HSG drożne. Staramy się o dziecko od dwóch lat. Jak powinno wyglądać dalsze leczenie?

Piotr Pilarski

Sugeruję próbować nadal. Jeśli jedynym odchyleniem jest obniżona ilość plemników o prawidłowej morfologii to istnieje szansa zajścia w ciąże. Sugeruję jeszcze próbować. Myślę, że ma to sens.

Pozdrawiam.