Jak podnieść ruchliwość plemników?

Dziękuje za odpowiedz ale mam jeszcze takie pytanie mąż też nie ma zbyt ruchliwych plemników niewiem co robic żeby podniesc ich ruchliwosc dodam że miałam robony test z obcym nasieniem i niestety nic z tego nie wyszło owulacje szystko mam prawidłowe hsg też w porządku dziękuje

Witam! Przede wszystkim należy dbać o zdrową zróżnicowaną dietę, wzbogaconą o produkty bogate w cynk, żelazo, magnez, witaminę C oraz witaminy z grupy B. Na ruchliwość plemników ma wpływ palenie papierosów, picie alkoholu, gorące kąpiele, obcisła bielizna, przegrzewanie okolicy narządów płciowych (np. poprzez trzymanie laptopa na kolanach, gorące kąpiele, saunę itp). Należałoby więc wyeliminować te czynniki i ponownie wykonać badanie za około 1,5 miesiąca.