Stłuszczenie trzustki i wątroby

Nadmiar gazów, stłuszczenie trzustki oraz powiększona i stłuszczona wątroba. Witam chciałbym się dowiedzieć bo nigdzie nie dostałem odpowiedzi jak leczyć powyżej wymienione zmiany w zdrowiu, czym skutkuje ich nie leczenie. Mam 19 lat i nadwagę aż wstyd się przyznać że stłuszczenia wystąpiły przez alkohol który przez dłuższy czas nadużywałem. Chciałbym jeszcze zapytać na czym polega dieta lekko strawna i czy to prawda że na całe życie muszę odstawić alkohol i nikotynę.? Są jakieś tabletki na to??

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

na początek proszę zastosować dietę w chorobie stłuszczeniowej wątroby, odstawić alkohol i zacząć uprawiać sport. Po zrzuceniu nadwagi proszę wykonać badania ponownie.

Pozdrawiam serdecznie