Stłuszczenie wątroby po utracie wagi

witam w wyniku depresji schudłam ok 8 kg czy ta nagła utrata wagi mogła spowodować u mnie stłuszczenie wątroby?tak wyszło w usg,boje sie teraz,wspomne ze jestem abstynentka i nie pije ani kropli alhoholu

Witam!
Do najczęstszych przyczyn stłuszczenia wątroby należy nadmierne spożywanie alkoholu, nie ma określonej dawki krytycznej, wywołującej chorobę ponieważ zdolności detoksykacyjne wątroby są indywidualne. Jeśli w przeszłości spożywała Pani dużo alkoholu może to być przyczyna powstania stłuszczenia, jeśli dodatkowo zażywała Pani leki antydepresyjne to też mogła być przyczyna, antykoncepcja, inne leki a także kontakt z toksynami, nieprawidłowa dieta wysoko tłuszczowa.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny