Stłuszczenie wątroby po utracie wagi
witam w wyniku depresji schudłam ok 8 kg czy ta nagła utrata wagi mogła spowodować u mnie stłuszczenie wątroby?tak wyszło w usg,boje sie teraz,wspomne ze jestem abstynentka i nie pije ani kropli alhoholu

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Witam!
Do najczęstszych przyczyn stłuszczenia wątroby należy nadmierne spożywanie alkoholu, nie ma określonej dawki krytycznej, wywołującej chorobę ponieważ zdolności detoksykacyjne wątroby są indywidualne. Jeśli w przeszłości spożywała Pani dużo alkoholu może to być przyczyna powstania stłuszczenia, jeśli dodatkowo zażywała Pani leki antydepresyjne to też mogła być przyczyna, antykoncepcja, inne leki a także kontakt z toksynami, nieprawidłowa dieta wysoko tłuszczowa.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny