Stolec ze śluzem u rocznego dziecka

Witam serdecznie! Mój roczny synek czasami robi kupy z śluzem. Śluz jest białawy o konsystencji kiślu. Czasami zdarza się, że zrobi taką kupę raz w tygodniu ( a zazwyczaj robi 2-3 dziennie - od ciemnejszej do żółtej). Chociaż zdarza się, że nie robi wcale przez np. 2 dni. A czasami ma w kupce śluz przez 2-3 dni. Nie zauważyłam jakiś innych objawów.. Z apetytem nie ma problemu, wręcz przeciwnie, jest łakomczuchem. Je już chyba wszystko i nie zauważyłam, żeby mu coś szkodziło.

Lek. Tomasz Budlewski

Szanowna Pani proponuję zgłosić się do lekarza pediatry. Sądzę, aby najlepiej dziecko obejrzał lekarz, poza tym być może będzie konieczność zlecenia badania kału. Więcej w tym momencie nie mogę polecić, ponieważ należałoby dopytać się kilka kwestii, po za tym należy zbadać dziecko.