Stosowanie Amotaks a tabletki Naraya

Witam Biorę od około dwóch lat tabletki naraya. Od wtorku przyjmuje antybiotyk amotaks. A dzisiaj w piątek uprawiałam sex bez dodatkowego zabezpieczenia. Czy tabletka 72h po jest dla mnie konieczna?

Aleksander Ropielewski

Aby mieć 100% pewność ochrony antykoncepcyjnej sugeruję wziąć tabletkę postkoitalną, jednak faktyczne ryzyko ciąży jest mimo wszystko niewielkie.