Stosowanie antybiotyków przez 4 miesiące na zakażenie paciorkowcem ropnym

Witam. Podczas operacji w szpitalu (zlamana noga, wstawianie blachy i srub) zostalem zakazony paciorkowcem ropnym grupy A. Od 4 miesiecy przyjmuje antybiotyki (Clindamycin 1800mg/dobe i Rifadin (1200mg/dobe). W zwiazku z tym mam pytanie: czy po takim czasie antybiotyki nadal dzialaja? Jaki wplyw taka ilosc antybiotykow moze miec na moj organizm? Jestem silnym, 30-letnim mezczyzna, nigdy nie mialem problemow ze zdrowiem. Dziekuje za odpowiedz

Szanowny Panie,

Czy jest Pan pod kontrolą lekarską? Czy były wykonywane posiewy i określana antybiotykowrażliwość paciorkowca? Czy nadal utrzymują się objawy infekcji? Warto wykonać morfologię, CRP, a w razie utrzymującej się gorączki wykonać posiew krwi.Niech Pan koniecznie sprawdzi funkcję wątroby - ASPAT i ALAT i z wynikami badań uda się na wizytę kontrolną, aby ocenić czy tak długa antybiotykoterapia w dużych dawkach jest zasadna.

Z poważaniem,

Marek Derkacz