Stosowanie antybiotyku w wyniku powikłań poporodowych a karmienie piersią

Z powodu licznych powiklan po porodzie przyjmuje antybiotyk Zinnat, Fraxiparine 0,3 w zastrzykach 2x dziennie a takze Nervomix 3x1 tabl. Czy "zestaw" ten jest bezpieczny dla noworodka i moge po nim karmic piersią? Boje sie ze zyski z karmienia nie sa miarodajne w stosunku do strat jakie niesie faszerowanie dziecka taką ilością leków... prosze o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie wiem co to były za powikłania zeby określić stosunek ryzyko korzyści. Antybiotyk zinnat przenika fo mleka. Fraxiparyne można bezpiecznie. Zrexygnowalbym z nervomixu.