Karmienie piersią a palenie marihuany

Witam ostatnio zapaliłam marihuanę a mam 3 tygodniowego synka zrobiłam to tylko raz i przed zapaleniem ściągnęłam mleko aby gdy się obudzi go nakarmić i mam pytanie czy nie zrobiłam mu krzywdy poprzez zapalenie i czy bd to miało jakieś skutki w jego rozwoju ??

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak, może mieć to wpływ na rozwój Pani dziecka, gdyż związki zawarte w marihuanie utrzymują się nawet do miesiąca w organizmie. Oznacza to, że jednorazowe odciągnięcie mleka nie wiele zmienia. Skoro tak bardzo zależy Pani na zabawie powinna Pani karmić dziecko mlekiem modyfikowany i farmakologicznie zatrzymać laktację. Swoim aktualnym postępowaniem ma Pani wpływ na organizm własnego dziecka, co może ograniczyć jego zdolności koncentracji, percepcji, postrzegania i logicznego myślenia. To kompletnie nieodpowiedzialne!!

Każda używka przenika do mleka i nie wiadomo jak długo się w nim utrzymuje. Wpływ używek na rozwijający się mózg może być bardzo poważny,Nie ma bezpiecznej dawki używki dodatkowo przez uspienie czujności Rodziców będących pod wpływem używki może to stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka.