Stosowanie Aplefit i Bioaron jednocześnie

Witam. Mam TSH w normie, nie cierpię na choroby tarczycy. Biorę teraz preparat Aplefit, którego dzienna dawka zawiera 150 µg jodu. Zastanawiam się również nad wzięciem preparatu Bioaron (który zawiera również kwasy Omega-3, magnez oraz witaminę B6), z tym, że on również zawiera jod (w dziennej dawce jest 80 µg ). Czy mogę brać oba te preparaty na raz? Czy taka dawka jodu jest bezpieczna? Jestem kobietą w wieku 23 lat, ważę 60 kg przy wzroście 170 cm.

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy to od diety jaką Pani prowadzi. Proponuję udać się do dietetyka.