Stosowanie Asubtela a wodniste stolce

Przyjmuję pigułki antykoncepcyjne Asubtela.W przedostatni dzień przerwy zatrułam się,złagodniało po niecałych dwóch dobach,więc wzięłam pierwszą tabletkę jak zwykle (rano),tego i kolejnego dnia nie wystąpiły biegunki ani wymioty. Trzeciego dnia (i przez kolejne cztery) pojawiły się b.rzadkie,wodniste stolce (3-4 na dobę) najwcześniej 4,5h po - nie przyjmowałam kolejnej tabletki.Czy robić przerwę między blistrami czy nie,stosować dodatkowe zabezpieczenie - jak długo?W tym miesiącu nie współżyłam.

Aleksander Ropielewski

Z opisu wynika,że nie ma konieczności modyfikacji antykoncepcji, ani stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych.

Lek. Tomasz Budlewski

Dla pewności może Pani zastosować dodatkowe metody mechaniczne przez 7 dni.