Ulotka Augmentin - informacje o piciu alkoholu

Witam, Czy antybiotyk AUGMENTIN wchodzi w interakcję z alkoholem? Szukałam tych informacji w ulotce Augmentinu, ale nie ma ani słowa na ten temat. Ulotka Augmentin jest długa i zawiła, ale również utrudnia znalezienie informacji. Czy możliwe są niepożądane reakcje organizmu lub osłabienie działania leku? Czy antybiotyk można stosować tego samego dnia, co picie alkoholu? Jeżeli istnieją działania niepożądane to jakie konkretnie? Co może się stać, jeżeli przed skończoną kuracją antybiotykową napiję się alkoholu? Ulotka Augmentinu nie zawiera niestety wielu istotnych informacji. Czuję się już znacznie lepiej, ale nie wiem czy w ogóle kończyć przyjmowanie Augmentinu według wskazówek lekarza, czy po prostu zakończyć leczenie po kilku dniach. Augmentin ulotka nie posiada wskazówek na ten temat. Myślę, że lek nie jest mi już potrzebny, ale chciałbym to skonsultować. Z góry dziękuję za pomoc.

Magdalena Mroczek

Teoretycznie mozna pic alkohol w trakcie przyjmowania tego antybiotyku. Jesli chodzi o dzialania niepozadane to najczestsze przy przyjmowaniu tego antybiotyku sa biegunka i nudnosci, ktore moga wystapic tez po wypiciu zbyt duzej dawki alkoholu, dlatego lepiej jest ograniczyc spozycie alkoholu.