Stosowanie Cipronex przy chorobach serca

Witam. Moja mama 67 l. od lat leczy się kardiologicznie - arytmia, niewydolność, sztuczna zastawka serca.(zażywa m.in. BETO) Od tygodnia zmaga się z zapaleniem płuc. Lekarz przepisał AMOKSIKLAW w zawiesinie , brała przez 5 dni. Lewa strona płuca poprawa prawa wciąż zawalona. Lekarz kazał odstawić i zacząc brać CIPRONEX w tabletkach. Boję się trochę ponieważ w ulotce są ostrożności w przypadku chorób serca. Czy nie będzie on kolidował z lekami nasercowymi i czy jest dla niej bezpieczny??

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, prosze stosowac cipronex zgodnie z zaleceniami lekarza, a jesli w ciagu kilku dni nie nastąpi poprawa, konieczna jest kolejna wizyta u lekarza rodzinnego, jesli nastapi poprawa warto po zakończeniu antybiotykoterapii udac sie na kontrolne badanie. Pozdrawiam