Stosowanie leku Asertin z lekami nasercowymi

Lekarz prowadzący od 8 m-cy zaleca mi dawkę 200 mg asertinu - żeby mnie uruchomić ( 2 tabl. rano, 2 tabl. wieczorem). Teraz 2 dni temu po ekg i usg serca od kardiologa dostałam areplex 75 mg - 1 tabl. rano, sobycor 2,5 mg - 1 tabl. rano, acard 75 mg -1 tabl. rano. Czy dawka asertinu (przecież maxymalna) nie jest za duża i z lekami nasercowymi nie koliduje ? Odstawić , zmniejszyć dawkę asertinu?

Asertin 200 mg dziennie? Czyli 2 x 1 tabl po 100 mg? To rzeczywiście maksymalna dawka. Ogólnie rzecz biorąc jest to dość bezpieczny lek u chorych kardiologicznych. Może pani, a nawet pewnie musi używać leki kardiologiczne. Jedyny problem to to że używa pani 2 leki p-płytkowe tzn zmniejszające krzepliwość. Dlatego, po pierwsze, zwrócić uwagę czy nie ma jakiś krwawień np z nosa, dziąseł. Czy nie tworzą się siniaki lub wybroczyny podskórne. Jeśil nic takiego nie będzie to niech jeszcze pani poprosi lekarza o badania krzepliwości tzn poziom płytek, wskaźnik protrombinowy, INR. Jeśli będzie ok to spokojnie można kontynuować leczenie.