Co robić, gdy po leku Asertin nie mogę spać?

Mam 24 lata, lekarz psychiatra stwierdził lęki napadowe, dzisiaj jest 5 dzień jak biore asertin, kompletnie nie mogę spać, maksymalnie 2-3 godziny na dobę, cały czas czuje fale gorąca które zalewają kark,ręce, nogi i klatke piersiową, rano puls na poziomie 120, czuje się okropnie, co robić?

Witam,

objawy uboczne występują dość często w ciągu pierwszych dwóch tygodni leczenia preparatami z grupy SSRI (jak np Asertin).
Pomocne może być wolniejsze wprowadzanie leku (od dawki 25 mg przez pierwszy tydzień, później 50 mg i stopniowo więcej- wg zaleceń lekarza). Objawy niepożądane zazwyczaj ustępują w miarę stosowania i adaptacji organizmu do leku. Czasem pomocne jest włączenie dodatkowych leków korygujących zaburzenia snu czy przyspieszonego pulsu.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Witam!
Lek zastosowany u Pani należy do SSRI i zaczyna działać dopiero po 2-4 tygodniach - w tym okresie można się poczuć nawet gorzej (przejściowo). Można objawy wskazane przez Panią złagodzić ziołowymi uspokajaczami lub Hydroksyzyną maksymalnie przez tydzień. Na działanie Asertinu jeszcze za wcześnie.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.