Zmniejszenie dawki leku Asertin 50mg

Dzień dobry przyjmowałem lek Asertin 50mg wypisany przez mojego lekarza psychiatrii. Brałem go ok 4 miesięcy no i teraz już po prostu mój organizm przestał go tolerować i nie biorę, zmniejszyłem dawkę według zaleceń i odstawiłem i czekam na wizytę ale po odstawieniu pojawiło się uczucie "parestezji" w nogach. Chodzi o to że jak idę to łapie mnie uczucie przechodzącego prądu w nogach, czasami jest to raz za razem. Przy tym mam wrażenie że się przewrócę czy to objawy po odstawieniu leku?

Witam,

Tak, to najprawdopodobniej objawy odstawienia leku. Miną po kilku, kilkunastu dniach, nie są groźne i niestety nie ma sposobu na ich zlikwidowanie.

Pozdrawiam.

Witam,

uczucia parestezji opisywane właśnie często jako "prąd" przechodzący w różnych częściach ciała mogą wynikać z odstawienia leków z grupy SSRI (w tym sertraliny). Pytanie czy nie był odstawiony zbyt szybko (przynajmniej przez tydzień dawka 25 mg dopiero później odstawienie).
Czasami objawy odstawienne można niwelować preparatami zawierającymi L-Tryptofan, dostępne bez recepty (np RevitaSens).

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl