Stosowanie Depakine i XANAXU przez partnera a starania o ciążę

Stosowanie Depakine i XANAXU przez partnera a starania o ciążę Witam, Mój mąż od 10 lat leczy padaczkę lekiem Depakine Chrono 2 x 600 i 1 x xanax 0,25. Bardzo pragniemy mieć dziecko ale boimy się wpływu tych leków na możliwość wystąpienia wad rozwojowych u dziecka. Czytałam o możliwości wystąpienia różnego rodzaju wad w przypadku gdy tym lekiem leczona jest kobieta. Czy w przypadku mężczyzny też istnieje takie ryzyko? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jest to dla nas bardzo ważne. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badanie nasienia i udać się do ginekologa Ew androloga