Stosowanie Depakine przez partnera a starania o ciążę

Witam, Mój mąż od 8 miesięcy leczy padaczkę lekiem Depakine Chrono 2 x 600. Bardzo pragniemy mieć drugie dziecko ale boimy się wpływu tego leku na możliwość wystąpienia wad rozwojowych u dziecka. Czytałam o możliwości wystąpienia różnego rodzaju wad w przypadku gdy tym lekiem leczona jest kobieta. Czy w przypadku mężczyzny też istnieje takie ryzyko? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jest to dla nas bardzo ważne. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Zaburzenia płodności nie dotyczą mężczyzn stosujących depakine chrono. Lek ma wpływ na ryzyko wystąpienia wad wrodzoych i płodnosć u kobiet.