Stosowanie DHA w ciąży bliźniaczej

Witam.Kończę 17 tydzień ciąży.Od początku zażywam DHA w dawce 500mg(Pregna DHA 2tbl).Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca dawkę nawet 1000mg w ciąży zagrożonej.U mnie do tej pory jest w porządku,ale to ciąża bliźniacza,po in vtro,do tego kilka lat temu przeszłam miomektomię i teraz też mam mięśniaki,ale w ocenie ginekologa ciąży nie zagrażają.Czy mogę zwiększyć dawkę DHA do 750mg(3tbl/dobę),bo jednak w związku z powyższymi obciążeniami obawiam się wcześniejszego porodu.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do ginekologa i stosować się do jego zaleceń.