Stosowanie diety po wycięciu pęcherzyka żółciowego metodą laparoskopową

Witam 21 maja mialam wyciety woreczek zolciowy metoda laparoskopowa,chcialam sie dowiedziec jaka diete powinnam stoswac poniewaz nie dostalam zadnych zalecen. Po jakim czasie moge zaczac starac sie o dziecko.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, jeżeli zabieg przebiegł bez powikłań, to nie ma wyraźnych przeciwwskazań do zajścia w ciążę. Dieta natomiast musi opierać się na produktach niskotłuszczowych i wysokowęglowodanowych. Unikać należy obfitych i tłustych posiłków, majonezu, smalcu i ostrych przypraw. Nie jest wskazane jedzenie potraw smażonych, pieczonych, z grilla.