Stosowanie Dulcobis a biegunka przy tabletkach antykoncepcyjnych

Witam, wzielam preparat dulcobis i niestety po tym preparacie bylam trzy razy w toalecie (luzne, biegunkowe stolce). Tabletke antykoncepcyjna wzielam o 6:30 a wizyty w toalecie zaczely sie kolo 10:30. Czy w zwiazku z powyzszym skutecznosc antykoncepcyjna zostala zmniejszona?

Lek. Katarzyna Szymczak

Ok 3 godziny są potrzebne na wchłoniecie tabletki, także skuteczność antykoncepcji powinna być zachowana.
Pozdrawiam