Stosowanie dużej dawki kwasu foliowego w ciąży

Dzien Dobry, z tego wzgledu ze jestem w ciazy kupilam w Aptece kwas foliowy, niestety nie zauwazylam ze dawka byla za duza - 5 mg, bralam 1 Tabletke co 2 dni, w sumie wzielam 5 Tabletek.Czy w zwiazku z tym moglo dojsc do niedoboru B12, czy innych skutkow ubocznych?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani, najprawdopodobniej nie, ale wszystkie preparaty prosze konsultować z ginekologiem prowadzącym. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, prosze sie nie niepokoić. Nie ma powodów żeby sadzić ze mogło sie stać coś złego. Zalecam dalsze spożywanie preparatu ale może Pani zakupić w zmniejszonej dawcę lub stosować ten co już Pani stosuje. Pozdrawiam