Stosowanie Effaclar Duo i serum z witaminą C

Witam,chce stosowac effaclar duo na dzien ale tez zalezy mi na serun z vitc jako antyoksydant,w jakiej kolejnosci powinnam to robic?najpierw serum a potem effaclar czy odwrotnie?2moje pytanie to bardziej szuflada anti-ageing,2X w tygodniu stosuje retinoidy( triacneal avene) na czolo (strefa problematyczna, tlusta z tradzikiem zaskornikowym) i na poczatki bruzdy nosowo wargowej i nasluchalam sie ze peeling przy tym kosmetyku to zbrodnia, czy napewno tak jest? oczywiscie na dzien uzywam filtrow uv.
Lek. Tomasz Budlewski

Proszę z powyższymi ustaleniami udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Powinna Pani zastosować najpierw serum z vit. C a potem dopiero Effaclar Duo ze względu na właściwości złuszczające Effeclaru. Zawiera on bowiem kwas glikolowy, który ma takie właściwości i jest również stosowany osobno jako peeling. Przy stosowaniu Effeclaru powinno się stosować filtry UV i nie znajduję uzasadnienia tezy, że nie należy stosować przy tej kuracji peelingów skoro sam Effeclar zawiera czynnik złuszczający, kwas glikolowy. Oczywiście trzeba tu uważać z głębokością i rodzajem peelingu bo działania mogą się nałożyć na siebie.