Espumisan dla dzieci a uzależnienie

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące stosowania leku Espumisan dla dzieci. Moja córka bierze Espumisan dla dzieci już prawie 5 miesięcy (ona sama ma 6 miesięcy). Jak zaczynam odstawiać lek, natychmiast pojawiają się u mniej problemy z brzuchem, gazami i kupa. Czy to możliwe, że uzależniła się od Espumisanu dla dzieci? Byłam z córką na USG brzucha i wszystko wyszło prawidłowo. I teraz zastanawiam się skąd może wyniknąć problem. Czy Espumisan dla dzieci może powodować takie efekty uboczne, że po jego odstawieniu dziecko zaczyna się gorzej czuć? Czy to może być objaw uzależnienia od leku? Podawałam córce Espumisan dla dzieci w porozumieniu z lekarzem, ale teraz zaczynam mieć wątpliwości czy lekarz czasem sie nie pomylił albo może nie zauważył, że córka bierze Espumisan dla dzieci za długo... Proszę o wyjaśnienie moich wątpliwości, bo zaczynam się coraz bardziej martwić. Pozdrawiam.

Nie można się uzależnić od preparatu Espumisan. Raczej to przedłużające się problemy z kurczliwością jelit, ich niedojrzałością, która może występować nawet do 1 roku życia.