Stosowanie Glucophage a poziom cukru

dobry wieczór,w jakim czasie poziom cukru powinien się trochę cofnąć,połykam Glucophage 1000,rano 120-123,po posiłku 120,110,od 18 dni dieta,pół godziny spaceru,schudłam 4 kg,mam 60 lat ,waga moja 96kg,do tej pory nie miałam poziomu cukru 150 i więcej

Aleksander Ropielewski

Odpowiedź na Pani pytanie nie jest prosta ponieważ zależy to od Pani gospodarki węglowodanowej, stopnia wydolności trzustki, insulinooporności stanu zdrowia i ew. chorób współistniejących. Generalnie już po tygodniu/dwóch od rozpoczęcia terapii powinna Pani zobaczyć pozytywne skutki.