Stosowanie hydroksyzyny i picie alkoholu

Witam, co się może stać jak kilka tabletek hydroksyzyny popiję wódką? Jaka jest maksymalna bezpieczna dawka hydroksyzyny?

Magdalena Mroczek

Nie należy łączyc hydroksyzyny z alkoholem, bo alkohol nasila działanie hydroksyzyny. Maksymalna dawka w ciężkich przypadkach w leczeniu lęku do 300 mg/dobę, w premedykacji przed zabiegiem chirurgicznym d0 400 mg/dobę.