Stosowanie krążka antykoncepcyjnego przez 16 dni a ryzyko ciąży

Witam moje pytanie dotyczy krążka NuvaRing. 16 dnia cyklu współżyłam z chłopakiem i niestety doszedł we mnie. Krążek mam 16 dni. Czy prawdopodobieństwo zajścia w ciąże jest duże dodam że współżyjemy od 2 tygodni codziennie, Czasami nawet 2 razy dziennie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli prawidłowo stosuje Pani krążek ryzyko ciąży jest znikome - nie ma powodów do niepokoju.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli założyła Pani pierścień w pierwszym dniu cyklu, to nie ma ryzyka zapłodnienia. Jeśli w kolejnych dniach, przez 7 dni powinna była być stosowana dodatkowa forma antykoncepcji by zniwelować ryzyko zapłodnienia.