Stosowanie kremów nawilżających przy cerze trądzikowej

Witam, mam pytanie dotyczące nawilżana cery trądzikowej, będąc niedawno i pani dermatolog usłyszałam, że nie powinnam używać kremów nawilżających, bo moja skóra jest na tyle tłusta, że sam rodzi sobie z wytworzeniem warstwy ochronnej. Używać więc, czy nie używać kremów nawilżających? Dziękuję za odpowiedz

Piotr Pilarski

Jest to prawda. Takie kremy mogą zapychać gruczoły łojowe i nasilać tradzik. Sugeruję stosować sie do zaleceń lekarza.

Pozdrawiam.

Powiem tak, zależy jakie leki Pani stosuje na skórę, jeśli one przesuszają ją to wtedy należy skórę dodatkowo nawilżać kremem.Ważne aby krem miał bardzo lekką konsystencję -najlepiej zaopatrzyć się w taki krem w aptece.