Stosowanie lactulozy a zespół jelita drażliwego

Witam . W związku z zespołem jelita nadwrażliwego (zespół zaprciowy) czy można przyjmować lactuloze? Jak długo ? Czy 2 miesiące to nie za duzo czasu? Czy loratadyna może powodować zaparcia?Przyjmowana jest na katar.

W związku z zespołem jelita nadwrażliwego (zespół zaprciowy) czy można przyjmować lactuloze?
- Tak.
Jak długo?
- Można długotrwale, nawet miesiącami, ale raczej nie codziennie (oczywiście tylko w wypadku, gdy pacjent nie choruje na cukrzycę).
Czy 2 miesiące to nie za duzo czasu?
- Nie.
Czy loratadyna może powodować zaparcia?
- Nie powinna.