Stosowanie leków antydepresyjnych i mieszanie ich z alkoholem

Witam, jestem 22 - latką, od pół roku przyjmuje Faxolet gdyz lekarz stwierdzil u mnie depresje. Przez pierwsze 2 tyg zazywalam dawke 37,5 dwa razy dziennie rano i wieczorem, po czym lekarz zwiekszyl mi dawke do 75,5 mg dwa razy dziennie rano i wieczorem. Niestety zaczelam tabletki mieszac z alkoholem co przyczynilo sie do skutkow ubocznych. Z tego powodu przestalam zazywac je przez 2 tyg , jednak od 3 dni zaczelam brac je ponownie w dawce 75,5 x 2.Nadal czuje napiecie, scisk,brak kontroli uczuc.

Witam. Nie mam jasności o co chciała Pani zapytać. Z Pani listu wynika, że wie Pani, iż leków psychiatrycznych lepiej nie mieszać z alkoholem. Nie wiem czy wie Pani, że alkohol często pogłębia depresję. Nie jestem też pewien czy wie Pani, że leczeniem pierwszego wyboru przy depresji jest psychoterapia.
Pozdrawiam

Witam. Alkohol ma bardzo wielki wpływ na łączenie leków. Jeśli postanowiła pani łączyć leki z alkoholem to mogły wystąpić działania niepożądane. Nie należy łączyć zwłaszcza neuroleptyków z alkoholem i innymi używkami, gdyż może to zniwelować ich działanie bądź też na odwrót nasilić ich działanie. Dodatkowo zagraża to życiu. Pani pogorszenie może wynikać z takiego właśnie połączenia, dlatego zalecam skontaktować się z lekarzem prowadzącym i przedstawić mu zaistniałą sytuacje. Po ponownym powrocie do leków niemożna spodziewać się natychmiastowej poprawy, gdyż taka następuje po pewnym czasie, kiedy leki dotrą do organizmu. należy również pamiętać, że z każdym odstawieniem leku powrót do wyrównanego nastroju po ich zażywaniu będzie się wydłużał.