Stosowanie leków kardiologicznych a zapalenie oskrzeli

Dzień dobry. Mój tato zażywa acenokumarol 1x1/2 tabletki (oprócz tego inne leki kardiologiczne) - (wynik z 27.12.2013 INR =3,5). Z uwagi na silny kaszel mokry udałem się na wizyte do przychodni całonocnej w szpitalu (28.12.2013) gdzie Lekarz stwierdził zapalenie oskrzeli i przepisał antybiotyk duomox 1 tabletkę co12 godzin oraz syrop mucosolwan. Jak bardzo antybiotyk może przyczynić się w takim przypadku do rozrzedzenia krwi? A może zmniejszyć dawkę doi dawkę do 1/4 tabletki w tym czasie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Duomox stosowany jednocześnie z Acenokumarolem może nasilać działanie przeciwzakrzepowe acenokumarolu. Na czas antybiotykoterapii konieczne jest zatem zmniejszenie dawki leku, przy czym proszę samodzielnie tego nie robić! Proszę skonsultować się z lekarzem POZ lub kardiologiem, który prowadzi leczenie.