Stosowanie leków na alergię podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, w czasie 7 dniowej przerwy dostałam silnego uczulenia, na ktore dostałam jeden zastrzyk domięsniowo(nie pamiętem jednak co w nim było bo to byla jakaś trudna nazwa) i claritine,. Przed rozpoczęciem kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych, skoczylam brać claritine. Mam pytanie czy te leki stosowane w przerwie między tabletkami wplywają na skuteczność antykoncepcji?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania dokładniej nazwy przyjmowanych tabletek nie można tego określić. Proszę udać się do ginekologa.