Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leków na nadciśnienie a opuchnięcia stóp i skoki ciśnienia

Do kardiologa.Mama ma 80 lat leczy się na nadciśnienie.Kardiolog przepisał mamie co-prestarium 10mg+10mg , coronal 5mg + zoxon 4 mg.Jenak zaczęły puchnąć stopy bardzo.Więc inny kardiolog w zastępstwie odstawił co-prestarium oraz coronal i przepisał co-valsacor 320mg+25mg po którym cisnienie zaczęło dochodzić do 220/80.Lekarz w pogotowiu zasugerował ,zeby rozpocząc leczenie lekiem Nitrendypiną-gdyż ciśnienie rozkurczowe nie wzrasta zasugerował ze trzeba właczyć blokery wapnia co dr.o tym myśli?
KOBIETA, 81 LAT ponad rok temu

Jak wygląda farmakologiczne leczenie nadciśnienia tętniczego?

Prognozy podają, iż w 2025 roku na całym świecie, 1,5 miliarda osób będzie chorować na nadciśnienie tętnicze. W przypadku wystąpienia tej dolegliwości, można poddać się leczeniu farmakologicznemu, o czym opowiada dr Piotr Gryglas, kardiolog.

Blokery wapnia właśnie niestety mają tą wadę, że powodują obrzęki nóg. Tak mają i już. Co-prestarium to lek złożony, który w swoim składzie ma amlodypinę czyli bloker wapnia. Takim blokerem jest też Nitrendypina. Blokerem, który w najmniejszym stopniu powoduje obrzęki jest lerkanidypina ( jest to nazwa międzynarodowa, preparaty mają różną nazwę).Nie ma innego wyjścia tylko dalej cierpliwe się leczyć i próbować dobierać leki tak, żeby były skuteczne i nie powodowały objawów ubocznych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy