Stosowanie leków na nadciśnienie a opuchnięcia stóp i skoki ciśnienia

Do kardiologa.Mama ma 80 lat leczy się na nadciśnienie.Kardiolog przepisał mamie co-prestarium 10mg+10mg , coronal 5mg + zoxon 4 mg.Jenak zaczęły puchnąć stopy bardzo.Więc inny kardiolog w zastępstwie odstawił co-prestarium oraz coronal i przepisał co-valsacor 320mg+25mg po którym cisnienie zaczęło dochodzić do 220/80.Lekarz w pogotowiu zasugerował ,zeby rozpocząc leczenie lekiem Nitrendypiną-gdyż ciśnienie rozkurczowe nie wzrasta zasugerował ze trzeba właczyć blokery wapnia co dr.o tym myśli?

Blokery wapnia właśnie niestety mają tą wadę, że powodują obrzęki nóg. Tak mają i już. Co-prestarium to lek złożony, który w swoim składzie ma amlodypinę czyli bloker wapnia. Takim blokerem jest też Nitrendypina. Blokerem, który w najmniejszym stopniu powoduje obrzęki jest lerkanidypina ( jest to nazwa międzynarodowa, preparaty mają różną nazwę).Nie ma innego wyjścia tylko dalej cierpliwe się leczyć i próbować dobierać leki tak, żeby były skuteczne i nie powodowały objawów ubocznych.