Stosowanie leków na rozrzedzanie krwi a wykonanie tatuażu

Dzien dobry mam na imie Tomasz mieszkam w szwecji chcialbym zrobic sobie tatuaz ale biore tabletki na rozrzadzenie krwi gdyz mam mechaniczna zastawke serca,co mam zrobic?Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wykonanie tatuażu nie jest zabiegiem wiążącym się z dużym ryzykiem krwawienia. Niemniej jednak nie można wykluczyć jego wystąpienia. Powinien Pan udać się do swojego lekarza prowadzącego, który dokona modyfikacji leczenia przeciwkrzepliwego na czas wykonywania tatuażu.