Stosowanie leku Asertin a Asentra

Czy gdy w aptece np.nie ma asertinu to mogę brać Asentre?to jest częściej.jeśli działanie asertinu jest już ustabilizowane tzn.biore kilka miesięcy,to czy taka zmiana nie poskutkuje objawami jak przy wprowadzaniu?niby ta sama substancja,ale działanie moze być czasem inne?czytałam że ktoś wziął ta sama substancje, ale innej firmy bo zabrakło mu,to miał dziwne objawy.na czym polegają różnice?bo niby generyki muszą mieć jednakowe działanie jak oryginał?dr przecież zapisuje ten sam lek co wizytę

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pan przyjmowac. Leki mogą różnić się między sobą substancji pomocniczymi/dodatkowymi, stąd ewentualne objawy niepożądane.
Pozdrawiam