Stosowanie leku Augmentin a wysypka na brzuchu u 4-letniego dziecka

Moja 4 letnia córka tydzień temu w sobotę dosta,ła wysokiej gorączki lekarz stwierdził anginę. Zapisał augumentin który przykmowała 7 dni. Dziś na jej brzuchu zauważyłam drobną wysypkę która bardzo swędzi gdy zacznie się drapać żadnych innych objawów nie ma czy to rozwija się szkarlatyna czy zwykłe uczulenie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Uczulenie wystąpiłoby natychmiast po przyjęciu alergenu, czyli po rozpoczęciu antybiotykoterapii, a nie po jej zakończeniu. Sugeruję skonsultować się z pediatrą.