Stosowanie leku Betadine na zapalenie pochwy

Witam, Dostałam od ginekologa lek betadine na zapalenie pochwy, biorę 3 dzień (noc). I mam pytanie czy po 3 dniach można jednak zrezygnować i spróbować jakiś lek bez recepty? Czuję się strasznie niekomfortowo aplikując te globulki, wszystko wylatuje, szybko zamieniają się w substancje ciekłą Czy jednak muszę dokończyć do tych 14 dni? jeśli jednak pozostanę przy betadine to czy można w trakcie leczenia współżyć? na ulotce napisano, że można stosować nawet podczas miesiączki czy to prawda?

Renata GrzechociĹska

Jeśli leczenie jest dla Pani uciążliwe sugeruję udać się ponownie do ginekologa w celu jego zmiany. W trakcie leczenia można współżyć jednak zarówno przed jak i po stosunku zadbać o odpowiednią higienę.