Betadine a planowanie ciąży

Witam, staram się z partnerem o dziecko, a lekarz zapisał mi Betadine. Jak bardzo te leki wpłyną na szanse zapłodnienia? Z ulotki wyczytałam, że lek nie jest wskazany dla kobiet starających się o dziecko z uwagi na to, że lek zabija plemniki. W jakim czasie po stosowaniu leku jest szansa na zapłodnienie i czy lek powoduje dłuższe "schody" do macierzyństwa? Milema

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli lekarz zalecił Betadine, to przede wszystkim ze względu na infekcję powinni się Państwo wstrzymać od współżycia. Po zakończeniu leczenia, będą Pani mogli wrócić do starań o dziecko.